1. Ugrás a menühöz
  2. Ugrás a tartalomhoz
  3. Ugrás a lábléchez

A „csoda” folytatódott

A „Kánai menyegző” újszegedi bemutatóján a Bálint Sándor Művelődési Házban május 12-én újra felcsendült Tamás Gergely Alajos műve a benkás énekkar és az Újszegedi Kamarazenekar közös koncertjén. Miként Szarvason, Szegeden is elsősorban a szereplők hozzátartozói fogadták el a két együttes meghívását, de számos ének- és zenetanár is helyet foglalt a nézőtéren. Budapestről érkezett két Tamás Gergely Alajos tanítvány is, egykori Kapisztán kórustag, akik hatvan évvel ezelőtt ezt a művet maguk énekelték. A gyerekek és a zenekar segítségével újra átélhették az egykori élményeket, a „csodát”, mindazt, ami akkor mélyen a lelkükbe vésődött. Hálatelt szívvel gratuláltak diákjainkhoz, akik csengő hangjuk mellett fegyelmezettségükkel, odafigyelésükkel is kivívták a közönség minden elismerését. Bátran kijelenthetem, hogy diákjaink felkészültsége átlagon felüli, amit a különböző helyzetekben, megváltozott körülmények között minden alkalommal képesek bebizonyítani.

E pályázatra kapott anyagi forrás a kórus megjelenésének egységesítését és utazásainak egy részét fedezte csupán. Iskolánk támogatása, valamint a zenekar, a vendégkarmester áldozatos munkája és kollégáim önzetlen segítsége nélkül ez a két koncert sohasem valósulhatott volna meg. Felejthetetlen élménnyel lettünk gazdagabbak mindnyájan, hallgatók és előadók egyaránt. Bízom benne, hogy a közös munka és a közös elismerés nem csupán három napig fog tartani, remélem lesz, akinél akár hatvan évig.

Paraszt Attiláné

 

Napi ige

Tisztaszoftver letöltés - ingyenes Windows, Office licence

Tehetséggondozás

További hasznos oldalak: 

Tehetségkönyvtár

E-learning tananyagok

Intézményünk elérhetőségei

Telefonszámok

Felső tagozat (Kossuth u. 7): 
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17): 
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda:  
06-20-620-1989
Damjanich utcai óvoda: 
06-20-824-6689
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441

E-mail:  Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Megbízatások

Intézményvezető: Molnár Eteléné

Igazgatóhelyettesek: Csernusné Samu Edit, Egriné Tusjak Otília

Intézményünkben négy munkaközösség működik:

Alsó tagozatos munkaközösség
Munkaközösség vezető: Farkas-Gergely Arnold Zoltán

Felsős munkaközösség
Munkaközösség vezető: Fekete-Rekényi János

Tehetséggondozó munkaközösség
Munkaközösség vezető: Gazsóné Gugolya Beáta

Nyelvi munkaközösség
Munkaközösség vezető: Baginé Lőrincz Erika

Adatvédelmi felelős: Fabóné Kordoványi Enikő
Telefonszám: 06-66-312-325

 

Elektronikus napló elérése

Hirdetmények

Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!

„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány

5540 Szarvas, Kossuth L. u. 7.

Számlaszám: 11733058-20017280

Adószám:       18372843-104

Egyházunk technikai száma:  0035

Benka-Téka