Természetes – tudományos
A 2020-2021. tanév indulása egy újabb benkás tehetséggondozó program megvalósításának kezdetét is jelentette egyben. Az elmúlt tanévekben rendszeresen és sikeresen pályáztunk az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által a matematikai, a természettudományos és a digitális kompetenciák erősítését szolgáló nyílt pályázatokon. A 2020. évi forduló pályázati kiírásának követelményeit is sikerrel teljesítettük, így a mögöttünk lévő év októberében megkezdődhetett az NTP-MTTD-20-0087 pályázati azonosítószámú „Benkás természettudósok” nevű pályázati programunk végrehajtása.
A pályázat ki- és megírásakor már megtapasztalhatta a világ (és mi is) a koronavírus járványt és annak mindenféle következményét (lezárások, online térbe költöző társadalom, stb.), így a tehetséggondozó program éves programterve két síkon készült el és később (kényszerből) így is valósult meg. Egyrészt futottak programok, foglalkozások az úgynevezett „normál” megvalósulás szintjén, ami alatt a jelenléti oktatást és annak keretei értendők. Így többek közt a tanulóink felfedezték a világ nevezetes épületeit az általuk összerakott 3D-s puzzle segítségével, ismerkedtek a kőzetekkel, készítettek kristályokat, programoztak robotokat, megfigyelték a mozgás törvényeit. Másrészt (főképp az újabb tantermen kívüli digitális oktatás időszakában), a foglalkozások a digitális térbe költöztek és ott valósultak meg, melyeken a gyerekek online szabadulószoba, tankocka, virtuális séta segítségével bővíthették ismereteiket, fejleszthették digitális kompetenciájukat.
A pályázat végéhez közeledve, visszatekintve azt mondható el, hogy mindkét megvalósulási forma esetében sikerrel és eredményesen teljesültek az éves munkaterv egyes elemei. Bár a foglalkozásokon történő személyes jelenlét az online térben csak korlátozottan pótolható, de a pandémia által ránk kényszerített körülmények így, ebben a formában áthidalhatóak voltak. A hétköznapi élet megmutatta, hogy a „természettudós” egyik legfontosabb tulajdonsága az, hogy nem ismer lehetetlent, amennyiben problémába ütközik új és új kérdések feltételével új és új válaszok keresésével előbb vagy utóbb megoldást talál minden akadályra.
http://www.benka.hu/index.php/hu/cikkeink/2020-2021-tanev-kepes-cikkei/1719-termeszetes-tudomanyos#sigProGalleria823baaa4b8
Napi ige
Nyertes pályázataink
Tehetséggondozás
Intézményünk elérhetőségei
Telefonszámok
Felső tagozat (Kossuth u. 7):
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17):
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda:
06-20-620-1989
Damjanich utcai óvoda:
06-20-824-6689
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441
E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Megbízatások
Intézményvezető: Molnár Eteléné
Igazgatóhelyettesek: Csernusné Samu Edit, Egriné Tusjak Otília
Intézményünkben négy munkaközösség működik:
Alsó tagozatos munkaközösség
Munkaközösség vezető: Farkas-Gergely Arnold Zoltán
Felsős munkaközösség
Munkaközösség vezető: Fekete-Rekényi János
Tehetséggondozó munkaközösség
Munkaközösség vezető: Gazsóné Gugolya Beáta
Nyelvi munkaközösség
Munkaközösség vezető: Baginé Lőrincz Erika
Adatvédelmi felelős: Fabóné Kordoványi Enikő
Telefonszám: 06-66-312-325
Elektronikus napló elérése
COVID19
Hirdetmények
Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!
„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány
5540 Szarvas, Kossuth L. u. 7.
Számlaszám: 11733058-20017280
Adószám: 18372843-104
Egyházunk technikai száma: 0035