1. Ugrás a menühöz
  2. Ugrás a tartalomhoz
  3. Ugrás a lábléchez

Mindenik embernek a lelkében dal van,
és a saját lelkét hallja minden dalban.
És akinek szép a lelkében az ének,
az hallja a mások énekét is szépnek.

Babits Mihály

A Magyar Kultúra Napja és Kölcsey Ferenc Himnuszának megszületése alkalmából huszadik alkalommal rendezték meg Orosházán az evangélikus általános iskolák és gimnáziumok országos Kölcsey Ferenc versmondó és népdaléneklési versenyét, illetve a hozzá kapcsolódó képzőművészeti- és fotópályázatot. Sopronból, Nyíregyházáról, Soltvadkertről, Mezőberényből, Szarvasról, Orosházáról és környékéről érkeztek a versenyzők.

 

A képzőművészeti pályázaton két kategóriában is remekeltek diákjaink. Csire Vivien 8.b osztályos tanulónak sikerült a legjobban a Himnusz örökérvényűségének megörökítése. Bagócsi Áron 7.b és Tusjak Zora 7.c osztályos diákok azt ábrázolták, hogyan nézne ki, mit csinálna manapság Petőfi.

A versmondók kötelező elemként a Himnuszt adták elő, majd tisztelegve a 200 éve született költőnk előtt, Petőfi Sándor egy-egy szabadon választott művét hallhattuk. Zvara Imola Lili mindkét verset magabiztosan, nagy átéléssel, jól értelmezve, biztos szövegtudással adta elő.

Idén a népdaléneklési versenyen mindkét általános iskolai korcsoportban fiúkkal neveztünk, Tusjak Martin 6.a és Konstantinovics Márk 7.b osztályos diákokkal. A versenyzők feladata hagyományosan egy korcsoportonként meghatározott kötelező és egy szabadon választott népdal előadása. Sok nagyon szép előadást hallottunk. A háromtagú zsűri, Kutyejné Ablonczy Katalin, az EPSZTI ének-zene tantárgygondozója, Pörneki Anikó, magánénektanár és Kardosné Bánhidi Éva, az orosházi Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója elismerően nyilatkoztak a versenyzőkről, tanácsaik között egyet kiemelnénk: természetes könnyedséggel, a lélek rezdüléseit követve, annak engedelmeskedve énekeljünk.

Eredményeink:

Képzőművészeti pályázat

A Himnusz örökérvényűségének megjelenítése napjainkban:

1. hely: Csire Vivien 8.b

A „Petőfi a szupersztár” – Hogy nézne ki, mit csinálna manapság Petőfi?

Megosztott I. hely: Bagócsi Áron 7.b és Tusjak Zora 7.c

Versmondó verseny:

  1. hely: Zvara Imola Lili 8.a

Népdaléneklési verseny:

        2.hely: Tusjak Milán 6.a

        3. hely: Konstantinovics Márk 7.b

Szívből gratulálunk versenyzőinknek!

Paraszt Attiláné és Abonyi Éva

 

Napi ige

Tisztaszoftver letöltés - ingyenes Windows, Office licence

Tehetséggondozás

További hasznos oldalak: 

Tehetségkönyvtár

E-learning tananyagok

Intézményünk elérhetőségei

Telefonszámok

Felső tagozat (Kossuth u. 7): 
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17): 
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda:  
06-20-620-1989
Damjanich utcai óvoda: 
06-20-824-6689
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441

E-mail:  Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Elektronikus napló elérése

Aktuális havi étlapok

Hirdetmények

Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!

„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány

5540 Szarvas, Kossuth L. u. 7.

Számlaszám: 11733058-20017280

Adószám:       18372843-104

Egyházunk technikai száma:  0035

Benka-Téka

Olvasás kihívás

 

2020-2021. tanév Benka-Tékája